Region narciarski

na narty valmeinierValmeinier inaczej nazywane Vallee d’Or to jeden z lepszych ośrodków narciarskich w Alpach Francuskich. Usytuowany jest u podnóża Col du Galibier, pomiędzy Les 3 Vallées a włoską granicą. Ośrodek zdecydowanie świetny dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. Rozróżniamy dwie stacje w Valmeinier, pierwsza na wysokości 1500 m n. p. m. i druga na wysokości  1800 m n. p. m. Pierwsza z nich Valmeinier 1500 to najmłodszy ośrodek tego typu, druga Valmeinier 1800 zdecydowanie większa ale równie nowoczesna. Większość nartostrad w tym regionie to stoki północne, największa różnica wysokości wynosi 1170 m.

Valmeinier znajduje się w pobliżu Orell i Val Thorens.

Znaczna większość nartostrad, bo aż 70 proc. zlokalizowana jest powyżej 2 tysięcy m n. p. m.

W regionie znajduje się jedna z większych szkółek narciarskich.

Trasy zjazdowe znajdują się bezpośrednio przy apartamentach, jest ich aż 150 km, większość z nich to trasy dla początkujących jest ich blisko 90 km.

Najwyższy punkt w regionie umiejscowiony jest na 2600 m n. p. m. a najniższy na 1450 m n. p. m. Sama miejscowość znajduje się 1800 m n. p. m. i znajduje się w niej aż 33 wyciągi. Wraz z Valloire- Valmeinier stanowi jeden z większych ośrodków narciarskich plasuje się on na piątym miejscu.