Zakwaterowanie

valmeinier apartamentyValmeinier to niewielkie miasteczko o typowej górskiej Infrastrukturze.  Jak przystało na tereny górskie większość domków zbudowanych jest tutaj z drewna. Całość bazy noclegowej stanowią domki typu chalet. Otaczają one stację narciarską, ułożone są na kształt podkowy. Apartamenty w tym regionie są nieco większe niż np. w Val Thorens, są one bardziej przestronne. Układ domków jest standardowy, czyli pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz sypialnią.

W Valmeinier znajdują się również ośrodki, które mają do dyspozycji swoich gości miedzy innymi basen, siłownię czy też saunę.

W każdym apartamencie aneksy kuchenne są doskonale wyposażone (posiadają sztućce, naczynia, garnki, mikrofalówki czy też czajniki elektryczne), jedyne czego nie posiadają, to środki czystości . Za dodatkową opłatą każdy może skorzystać z TV. Jeżeli chodzi o kwestie wyżywiania w apartamentach jest ono dostępne tylko w opcji: we własnym zakresie (stąd tez obecność aneksów kuchennych).

Przy kwaterowaniu każdy gość zobowiązany jest do uiszczenia zwrotnej kaucji w wysokości 300 euro za apartament. Z kaucji tej pobierane są koszty za ewentualne zniszczenia w pokoju.

W dzień wyjazdu, przy zdawaniu apartamentu konieczne jest dokładne wysprzątanie lokalu, jeżeli jednak ktoś nie chce tego wykonać, można za dodatkową opłatą zamówić sprzątanie pokoju.

Wielkość apartamentów zależna jest od ilości osób tam mieszkających, zwykle są one 4-, 6- i 8-osobowe.